| George455 a întrebat:

Am ajuns într-o fază a vieții în care sunt puțin cam derutat. Trebuie să-mi aleg o facultate la care să mă duc din toamnă, iar toți cei care mă sfătuiesc îmi spun să merg pe domeniul care îmi place cel mai mult. Asta-i problema! Nu știu la care facultate mi-ar plăcea să studiez. Puteți să-mi spuneți, dacă știți, un test de potrivire a carierei/facultății (ceva gen ca și la psiholog).

Răspuns Câştigător
| EinsteinJr a răspuns:

Http://testcariera.ro/
Are 109 de intrebari, dar asa poti fi destul de sigur ca e un raspuns bun. Oricum, nu trebuie neaparat sa te iei dupa raspuns.Gandeste-te la ce materie/materii te pricepi si ce anume ai vrea sa faci in continuare. Oricum, testul ala ia 10-15 minute conform site-ului.

| Adry05 a răspuns (pentru EinsteinJr):

E cu plata ceva sau rezultatul e gratis la sfarsit? Sa stiu daca merita sa-l fac. laughing)

| EinsteinJr a răspuns (pentru Adry05):

Is destul de sigur ca e gratis. Daca ar fi cu plata ar zice de la bun inceput.

| Adry05 a răspuns (pentru EinsteinJr):

Da, l-am facut pana la urma. am ajuns la final si cand m-au pus sa-mi dau mailu sa-mi trimita, era totul de forma pentru ca
1. Butonul ala nu mergea efectiv, arata ca e apasat asa continuu gen cum iti face cand chipurile `ia comanda` dar nu
2. Nu mi s-a zis nimic de genul `rezultatul trimis` sau orice fel de precizare
3. de azi noapte si pana acum nu am primit niciun mail.
Nu stiu daca e doar la mine o problema, sau doar site-ul e tip `fantoma`.

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca tu nu te cunosti pe tine este grav, cine poate decide in locul tau? Crezi ca pe TPU te cunoaste cineva? nu. Cele mai bune sfaturi le poti afla de la părintii tai, ei te cunosc bine.

| TabletaSB a răspuns:

Fac de viitor: info, inginerie, sw, cibernetica, automatica, politehnica

| Emmy125 a răspuns:

Nu neaparat de la parintii tai pentru ca nici ei nu te cunosc asa de bine cum te cunosti tu. Poti incerca pe ceva ce crezi ca iti place si daca descoperi ca nu iti place renunti si incerci altceva.