| Alyra a întrebat:

Bună, TPU. Am câteva întrebări.
Vreau să mă angajez, dar nu știu cum să fac asta.
Ok, deci aplicatul prin site-uri online e o opțiune. Poate cineva să-mi facă o listă cu site-uri care sunt "pe bune". Gen, ejobs, bestjobs, etc. Am văzut că sunt anunțuri de job-uri și pe OLX și Facebook. Credeți că mi-aș putea găsi un job prin aceste site-uri?

De ce acte ai nevoie de obicei? (gen, copie buletin, diploma bac, etc). Și ți se cere înainte sau după ce ai fost angajat?
Momentan sunt la facultate. O să trebuiască să dovedesc că sunt studentă sau nu contează asta dacă aplic la un job fără legătură cu domeniul pe care îl studiez? Dacă spun că sunt studentă, o să mă întrebe în ce an sunt?

În afară de metoda online, cum mai pot căuta?

1 răspuns:
| M1989 a răspuns:

Buna da poti aplica direct de pe acele site-uri....in mare ti se cere diploma de absolvire, copie dupa buletin+ certificatul de nastere, cazierul+plus ceva analize medicale...mult succes!