| mg112mada a întrebat:

Buna,TPU! Am cateva probleme.
Sunt in clasa a VIII a, iar in toamna voi pleca la liceu. Locuiesc in Botosani si voi merge la CNME, dar parintii vor sa stau la internat.
Problema e ca eu vreau sa devin voluntar Crucea Rosie, deci va trebui in unele dupa-amiezi sa ies din internat, uneori si in weekenduri.Credeti ca e in regula? Asta este prima problema.
A doua problema este:daca vreau sa merg la Liceul Teoretic Nicolae Iorga, din cate stiu este internat si acolo, nu? As vrea sa stiu cum e amenajat? Adica la Eminescu, intr-o camera sunt 3-4 paturi, deci vor sta 3-4 persoane, dar la Iorga cum e? La Eminescu este foarte mare strictete, la Iorga la fel?
Poate intrebarile par stupide pentru altii, dar chiar am nevoie de informatiile acestea. FUNDA! 1

1 răspuns:
| cristy1993 a răspuns:

Te pot ajuta doar in prima problema!
Ei bine din cate stiu eu este in regula sa parasesti internatul, dar am auzit ca la unele licee dupa ora 21 de exemplu nu mai ai voie sa parasesti internatul! Bafta