| May2001 a întrebat:

Am 15 ani, am terminat clasa a VIII-a. Pot sa fiu voluntar la Crucea Rosie? In plus, spuneti-mi tot ce stiti despre Crucea Rosie dar nu copiat de pe site-ul lor ca de acolo am citit si eu. Vreau sa stiu ceva de la un voluntar Crucea Rosie gen, din experienta cuiva. Dau funda! Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Dudu008 a răspuns:

Eu stiu din proprie experienta. Acum sunt in clasa a XIa si am vrut sa ma inscriu la Crucea Rosie in clasa a IXa. Nu aveam inca 16 ani si nu am putut. Din ceea ce stiu eu de la diriga si de la cei de la Crucea Rosie trebuie sa ai 16 ani impliniti pentru a te inscrie.