| AnonimXDx a întrebat:

Am citit ce materii se fac la Academia de politie si am vazut ca se face si instructie arme sau ceva de genu si chestii crespre crime etc..la facultatea de Drept nu se fac astfel de materii?

Răspuns Câştigător
| Sadop a răspuns:

Dacă mergi pe specializarea Drept din cadrul Facultăţii de Poliţie din cadrul Academiei, vei face si instructie cu arme, mai ales in Tabăra de la Drajna ( caută mai multe pe Internet ).
Cred că vei mai face şi în timpul anului de studiu.
Însă dacă dai la Facultatea de Drept ( normal ), nu faci intrucţie cu arme din câte ştiu.
În anul 1 faci OP, anul 2 rutieră, anul 3 investigaţii criminale şi anul 4 investigaţia fraudelor bazându-se pe cercetare penală.
Baftă!

1 răspuns:
| Isabellaby a răspuns:

Unde ai citit asta? Pe site-ul lor oficial?