| teemo2000 a întrebat:

Am o cunostinta care are un perete de termopan. De sticla. Cum pot sa pun faianta pe jumatate din acel perete? Este ceva adeziv care sa lipeasca faianta pe sticla?

2 răspunsuri:
| KlArt a răspuns:

Esti nebun! Cum sa pui faianta pe sticla? Pune niste autocolant, niste tapet, niste folie colorata. Sunt variante daca vrei acoperi geamul. De cateva sute de ani incoace, lumea foloseste perdeaua!

| teemo2000 explică (pentru KlArt):

Aceasi reactie am avut-o si eu. Este un bar de fapt care era restaurant. Si peretele are in mijloc un fel de gream (geam in geam happy ) prin care se servea inainte mancarea din buccatarie in sala si acum proprietarul (cunostinta) vrea sa acopere jumatatea de sum greamul respectiv cu faianta pe partea dinspre bucatarie. A spus ca a vazut el la nu stiu unde. Am vorbit cu cineva si am inteles ca daca pun plasa si cu ceva adeziv nu mai stiu cum se numea se lipeste. Ceva adeziv pentru sticla.