| bombonicavaiubeste a întrebat:

Am o mica problema, eu vreau sa ma duc sa invat in strainatate dar parinti mei nu ma lasa pentru ca sunt prea mica pentru a trai singura, si dupa ce i-am tot zis ca macar vreau sa incerc cum ii un an acolo si daca ma descurc ma lasa pana la facultate o zis ca da. Dar acum trebuie sa caut un bun liceu unde sa invat si nu-l gasesc am cautat peste tot. Ma puteti ajuta? Miar placea sa fie intr-o tara unde se vorbeste limba engleza.

Răspuns Câştigător
| ella1 a răspuns:

Incearca in Anglia.

5 răspunsuri:
| Dreamer22 a răspuns:

Ca fapt divers, limba engleza o cunosti la fel de bine precum limba romana?

| iEmonel a răspuns:

Tu nici romana nu o stii si vrei in alta tara sa inveti...

| elenyss a răspuns:

Eu cred ca dorinta ta e mai mare sa scapi oarecum de parinti decat sa te duci in strainatate sa inveti la un nivel mai inalt. Spun asta pentru ca nu te vad documentata. Cand vrei ceva, in primul rand, cauti! Tu nici nu stii ce scoala vrei sa urmezi acolo...

| mariaadriana a răspuns:

Draga mea, tu nu stii bine romana si vrei engleza? Mama, vrei in strainatate, pune-te pe invatat!

| bombonicavaiubeste explică:

Stiu destula engleza casa merg in strainatate pentru ca traiesc in Spania si am dat cursuri de engleza si stiu mai multa engleza decat alti din clasa mea. Si apropo am dat examenele de Cambridge.