| BeatriceMaria98 a întrebat:

Buna, TPU! am realizat ca am o pasiune si pentru limbi straine ( cunosc foarte bine engleza si germana ) insa, am o intrebare : Facultatea de limbi straine este una de viitor? Astept parerile voastre!

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca asta iti place si aste te vezi facand, fa-o. Posturi se gasesc pentru cei buni si dornici sa munceasca.

| sierra1 a răspuns:

Mereu va fi nevoie de comunicare în diverse limbi

| minrest a răspuns:

Facultate de Limbi si Literaturi Straine, din cadrul Universitatii Bucuresti? Cum sa nu fie de viitor? Limba germana e cea mai utila limba, engleza e necesara ca sa te informezi in orice domeniu stiintific. Unul macar nu a ajuns intr-o slujba proasta din Pitar Mos. Nu am auzit macar de unul.

| anamariarot a răspuns:

Germana și limbile germanice, în special limbile germanice de nord(scandinave), sunt destul de căutate.

| REJ a răspuns:

Poți deveni profesor, translator, etc. Eu zic ca e o facultate buna. happy