| 1234sttt a întrebat:

Hei! Am fost admisă la buget atat la ASE la relatii economice internaționale cu predare in limba Engleza (București) cat si la
Limbi straine Engleza-germana (Sibiu)... Si acum sunt intr o mare dilema si anume ca nu stiu către ce sa ma îndrept, unde am mai multe posibilități de angajare pe viitor si alte sfaturi mi ar fi foarte utile. Voiam sa mai Menționez ca eu am fost pe
Profil uman, deci nu am avut tangenta cu matematica si asta e un lucru ce ma sperie privind ASE ul, însă m am interesat si la profilul ales de mine se face doar un an sau un semestru mate. aștept si părerile voastre si va multumesc

3 răspunsuri:
| adrian6 a răspuns:

Buna, da poti face un an matematica sau un semestru dar apoi nu scapi de ea deoarece incontinuare iti va trebui. In ceea ce priveste limba straina pe care vrei sa o studiezi, daca alegi Sibiul atat germana cat si engleza sunt foarte utile daca le stii. Sanse de angajare sunt ambele orase.

| adrian6 a răspuns:

Sincer nici mie nu mi place matematica si asta nu trebuie sa te sperie. E cam greu sa treci in anul doi la taxa daca ai intrat la buget, adica in fiecare an facultatea aloca un numar de locuri la buget pentru fiecare profil. De ex. in cazul meu in primul an de facultatea au fost 20 de locuri la buget iar in anul doi au fost 33 de locuri la buget.

| 1234sttt explică:

Da, asa este ..si cum matematica ma sperie cel mai rau..nu as vrea ca din anul 2 sa scad la taxa. Aștept in continuare sfaturi :*