| Eu93llr a întrebat:

sora mea vrea sa urmeze facultatea de calculatoare si informatica aplicata ci durata de 3 ani de zile, imi puteti spune daca se merita sa faca aceasta facultate..si ce ar putea lucra dupa terminarea acestei facultati. Multumesc.

2 răspunsuri:
| DimLight a răspuns:

Pai zi-i sa ia cursurile de la studenti ce au terminat si o sa vada daca merita sau nu. oricum materia esentiala o poti parcurge intr-un an si iti dai seama daca ai vreo treaba in domeniul asta sau nu. altfel se poate angaja ca programator junior la o companie si invata din mers oricum la facultate afara de proiectele de licenta si maxim 1 proiect pe an nu faci nimic practic.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai daca nici facultatile de informatica nu mai merita ce altceva?