| Neagug27 a întrebat:

Hei,TPU! As vrea sa urmez Facultatea de Chimie Aplicata din Bucuresti. Daca termin aceasta facultate pot lucra in laborator in spital sau pot crea produse farmaceutice? Nu ma pricep ca sunt clasa a IX-a,dar daca stiti mai multe va rog spuneti-mi.A,si ce as putea lucra, dupa terminarea acestei facultati? Va rog sa detaliati! Chiar am nevoie!

4 răspunsuri:
| anisoara96 a răspuns:

Nu,nu poti lucra in domeniu medicinei.Trebuie sa fii laborant farmacist si sa absolvesti in cadrul unei institutii de invatamind mediu/superior cu profil medical.

| Neagug27 explică (pentru anisoara96):

Si ce pot face daca termin aceasta facultate? Ce pot lucra?

| anisoara96 a răspuns (pentru Neagug27):

Lucrezi in laboratoarele farmaciilor, lucrezi cu analizile la clinici (cu probe de sange, urina, sputa...)depinde de ceea ce-ti doresti, unii reusesc sa se angajeze si la urgenta

| Neagug27 explică (pentru anisoara96):

Mersi mult de raspuns!