| LaUr_2476 a întrebat:

As dori s-a imi spuneti ce joburi ar fi potrivite dar in acelasi timp si platite bine pentru mine.Am urmat liceul de matematica-informatica si nu prea as vrea sa merg la facultate.

Răspuns Câştigător
| somebody_8298 a răspuns:

Profesor de informatica in nici un caz trebuie facultate... "reparator de pc`uri" doar daca`ti faci propria afacere btw se numeste depanator daca cunosti limbaje de programare poti incerca freelancer dar nu e o treaba usoara si nici foarte sigura pentru ca o data si o data poti ramane fara comenzi. eu termina acum mate info si am degand sa plec la facultate in strainatate fara facultate la ora actuala nu prea te mai angajezi nici unde si mai ales in it la firme renumite cu salariu bun... in cel mai bun caz in tara te vede o firma in timpul facultatii daca esti bun/a in domeniu. nu`i o arie foarte usoara (chiar deloc) dar e foarte fascinanta

2 răspunsuri:
| Anonymus314 a răspuns:

Pai, ori profesor de informatica, ori reparator de pc-uri... ceva in gen

| gabi115 a răspuns:

Mai bine fa o facultate ca sa ajungi specialist IT. castigi fff bine.