| Madalin500 a întrebat:

Buna TPU...As dori sa aflu care sunt materiile de baza la Liceul Economic Profilul Turism si daca pot avea o slujba in acest domeniu dupa terminarea liceului.Multumesc.

Răspuns Câştigător
| HappyPebbles a răspuns:

Din materiile despre care am auzit eu,pe laga cele de baza mate,romana,sunt:modulul(igiena si bazele restauratiei parca),logica si argumentare si se pare ca se poate sa faci si practica(nu sunt sigura).happyIn rest materii obisnuite.

Poti termina Turismul,dar nu iti recomand,sincer, pentru ca nu se pre agasesc job-uri(stiu pe cineva care se chinuie sa gaseasca desi are facultatea terminata).
Sfatul meu:du-te la filologie sau stiinte-sociale, stiintele naturii sau mate-info.Sunt profile mai sigure decat asteahappySucces:*!

2 răspunsuri:
| GEORGE a răspuns:

Pai de aia se cheama asa nu?winking

| Alliciaa a răspuns:

Binenteles ca poti avea o slujba.si materiile de baza, sunt geografia si modulele (ex: igiena, organizare in unitatile de turism)