| GaBByzZuuuuuu a întrebat:

as vrea sa ma mut la Sibiu, gasesc chirie pana in 150 de euro? Cu un salariu de 2 mii de lei m-as descurca? Fiindca eu nu stiu cum stau treburile deorece locuiesc intr-un oras mic departe de Sibiu.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred ca te-ai putea descurca, deoarece, peste cei 150 de euro pe care trebuie sa-i platesti lunar, trebuie sa platesti intretinerea, gazul metan, caldura, apa, energia electrica, telefonul, transportul tau si mancarea. Nu mai spun ca, imbracamintea incaltaminte si medicamente nu ai voie sa-ti mai cumperi, ca nu vei avea cu ce.
Ideal este sa inchiriezi o casa sau un aparatment mic, cu inca cineva, ca sa impartiti chiria si cheltuielile comune de intretinere.

| mihaicelsfant a răspuns:

Gasesti cu 150E cauta numa
si dca tot vi la sibiu mergem bem o berelaughing