| anonim_4396 a întrebat:

In afara de medic veterinar, ce alte meserii legate de animale mai exista? As vrea sa lucrez ceva in domeniul animalelor, dar nu chiar medic veterinar pentru ca am anumite temeri si...Ma refer in special la animale de casa, nu salbatice sau exotice. Pe langa asta, exista in Romanica noastra vreo facultate care sa-ti dea posibilitatea sa mergi mai departe pe mai multe tipuri de job-uri cu animale? Sunt in clasa a X-a, profil uman, dar in vara asta mi-am dat seama ca vreau sa merg pe acest domeniu si nu stiu ce sa fac, sunt foarte confuza. As vrea totusi sa studiez la o universitate din Regatul Unit sau chiar SUA, dar nu inteleg multe lucruri cu privire la o viitoare meserie...
Multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
| Xname a răspuns:

... hair-stylist de catei :X

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te-ai putea face tehnician veterinar, dar...de ce nu medic? Nu ştiu însă ce perspective ai aici cu asemenea meserii. Poate să rămâi pe-acolo unde se dă mult mai multă atenţie la animale decât se dă la noi la oamenii săraci sau la pensionari...

| UnicornsAreLove a răspuns:

In statele unite este RSPCA.Acolo trebuie sa protejezi animale dar sunt lucruri mai rele decat la veterinar! Serios! Eu vreau sa fiu veterinar!

| alexandru_4684 a răspuns:

Pai sunt unele dar sunt prin Anglia, Uita-te la Animat Planet si vezi acolo... e ceva legat de protectie a animalelor