| andreyyya a întrebat:

As vrea sa va cer parerea in legatura cu ceva. As vrea sa stiu daca sunt "aranjate" castingurile care se dau la noi in tara pentru MediaPro Pictures? Adica se intra pe relatii? As vrea raspunsuri cat mai sincere, mai ales de la oameni care au participat la astfel de castinguri pentru actorie. Si as mai vrea sa stiu un lucru: chiar daca ai talent, un fizic frumos si esti priceput in ceea ce faci trebuie sa ai neaparat studii in domeniu? Multumesc anticipat! happy happy

Răspuns Câştigător
| TheAce a răspuns:

Fiind regizor iti pot spune ca lucrurile nu stau tocmai asa. Exista un segment care evident revine celor pe ''relatii'', vorbim aici de roluri de figuratie pana la 4-5 replici + roluri mai masive unde sa zicem ca se pot pune niste vorbe bune care ar avea darul de a ajuta oarecum (nu de a influenta decizia). Dar, trecand peste acestea, daca ai intr-adevar talent nu vei fi dat/data la o parte. Acum mai e si treaba cue xperienta in domeniu si studiile aferente. In general pentru un rol de acest gen studiile nu sunt neaparat necesare dar experienta este. Adica daca exista cineva cu 5 roluri la activ fara studii si mai exista cineva cu studii dar fara roluri la activ, intotdeauna va fi ales (si pe buna dreptate) cel cu experienta propriu zisa mai mare. Daca insa nu ai nici una nici alta atunci trebuie sa fii intr-adevar EXTRAORDINAR pentru a putea primi un rol mai mare (personaj secundar/personaj principal)

1 răspuns:
| benny a răspuns:

laughing ai uitat ca esti in Romania? pai unde te duci nu intri fara spaga,relatii, pile, etc. adioooo vis frumos laughing