| Andrei_Robert_1994_lPpI a întrebat:

Care este pasul cel mai important pe care trebuie sa il facem pentru a incepe sa face schimbari majore in viata noastra?

5 răspunsuri:
| FaraNumePls a răspuns:

Felul in care gândim. Poate religia ori mersul mai des la biserică. Încercăm să privim lumea diferit, să din mai ZEN.
Facem mai mult sport, ne interesează mai mult de cum arătăm noi. Poate cercul de prieteni, locul de munca, locuința...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa iti gasesti un duhovnic si sa te apropii de Hristos prin impartasanie. E cea mai de valoare schimbare pe care o poti face intr-o viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De obicei, oamenilor le e frica de schimbari. Gandeste-te ce vrei cu adevarat de la viata si apoi fa-ti curajul sa renunti la tot ce te tine pe loc din a obtine ce-ti doresti.

| xSega a răspuns:

Sa apreciem ceea ce avem la adevărata lor valoare

| ColdHeart a răspuns:

In primul rand ai nevoie de curaj.