| SteinZer0 a întrebat:

De ce facem schimbari in viata?

Răspuns Câştigător
| Duucu a răspuns:

Din nevoia de mai bine. Căutăm binele în alte lucruri, astfel încăt practicăm ceva nou și așa apare schimbarea.
Al doilea motiv ar fi din cauza dezvoltării, ne acomodăm unor noi situații specifice vărstei astfel încăt între momentul dinainte și cel de după apare o schimbare.

17 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ca sa ne adaptam mediului unde traim de asta le facem nu ca asa ne vine noua dintr o data

| sublime89 a răspuns:

Pentru ca timpul trece, iar el este o succesiune de evenimente.

| oprescudorin11 a răspuns:

Caci suntem fiinte si nu statui.Dar si statuile se mai schimba din motive exterioare.

| kar1GaNNN a răspuns:

Fiindca ne uram de unele lucruri banale.

| OOOLEOOO a răspuns:

Pentru dezvoltare.

| HueyFreeman a răspuns:

"To change is to improve." -Winston Churchill

Nu d-alta, da mi-a picat in biletul de la engleza.

| Duucu a răspuns (pentru HueyFreeman):

Te superi dacă-mi spui cum se numește tipul de la avatarul tău? Îl știu de undeva, parcă...

| HueyFreeman a răspuns (pentru Duucu):

Huey Freeman, Boondocks.

| doreal a răspuns:

Pentru ca trebuie, e necesar.

| SteinZer0 explică (pentru doreal):

Din ce cauza e necesar?

| doreal a răspuns (pentru SteinZer0):

Din cauza ca viata e cruda, odata esti foarte bine, totul este minunat, te gandesti cum ai fost asa de binecuvantat de la Dumnezeu sa ai o viata minunata dar intr-o clipita ti se naruie totul, ramane cenusa. Atunci trebuie sa fi mai puternic sau mai lasator, mai bun sau mai rau. Nu stiu daca am facut o buna caracterizare dar unii patesc asa ceva cum am fost eu sau tu sau oricine.

| StefanChriss a răspuns:

Facem schimbari ca sa nu ramanem aceiasi, pentru ca evoluam. Daca nu am face nicio schimbare, am ramane la acelasi nivel, ceea ce inseamna adaptare =0, iar stagnarea nu duce niciunde.

| EnciclopediaProstiei a răspuns:

Din cauza fricii, frica deschide orice usa. mergi cu incredere si deschide, nu e nimeni acolo.

| ganeamariandumitru a răspuns:

Pentru ca asa evoluam.

| zick a răspuns:

Deoarece nu putem sa fim nemuritori
De n-am muri pe pamant dintr-o 1miliard de oameni vor fi 100miliarde si tot asa mai departe

| Costea_Cosmin_1974 a răspuns:

De prosti...sau de destepti

Răspuns utilizator avertizat