| danielYT60 a întrebat:

ce am nevoie ca sa aplic la politia locala, daca stie careva?
Evaluarea nationala din clasa a 8 este grea? Asta fiind pe langa subiect.

Răspuns Câştigător
| dnzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Evaluarea națională este un test, nu un examen. Legat de politia LOCALĂ, trebuie să faci facultatea de drept si științe administrative. Politia locala nu se face la academie ci la facultate deoarece sunt mai mult funcționari publici decât polițiști

2 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Un plic gros cu bani!
Aaa! Și să nu uit! Trebuie să fii neam cu primarul sau cu cineva din primărie!

| random1620 a răspuns:

Evaluarea nationala din clasa a 8-a nu e grea daca inveti din timp. Dar nici sa inveti foarte mult fara sa retii nimic nu e de folos. Iti recomand sa faci teste din timp pentru ambele materii pentru a fi de ajutor. Eu am facut cu cateva luni in urma un test in fiecare zi (am mai sarit o zi sau doua ocazional), si am luat note destul de mari. In legatura cu politia, nu conteaza foarte mult profilul de liceu pentru ca trebuie sa te duci academia de politie.(daca la asta te referi)