| mariuscdrz a întrebat:

Ce job-uri as putea gasi in Bucuresti sau in Ilfov, in perioada asta? Doresc un job in domeniul IT si Telecom, internet, office/back office. Momentan lucrez de 7 luni de zile, ca asistent tehnic la Telekom Romania, dar vreau sa avansez in cariera si sa imi schimb job-ul. Am 20 de ani, diploma de bac, diploma de operator date word si excel. As putea gasi un job potrivit pentru mine? Si care ar fi cel mai potrivit job pentru mine?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Lucrezi totusi la o firma mare... ai destule sanse de promovare si acolo zic eu.

| sierra1 a răspuns:

"in Bucuresti sau in Ilfov, in perioada asta. Doresc un job in domeniul IT si Telecom, internet, office/back office"

caută și vei găsi (cine a zis asta?) - dacă in buc. nu este, atunci nu este nicăieri

| Catrice a răspuns:

Nu-ți convine, fa-ti firma ta ca alt loc mai bun nu găsești.

| JicaContra a răspuns:

"diploma de operator date word si excel"
adica, secretara, nu?

SINGURA solutie sa avansezi in cariera e sa inveti meserie, incearca sa faci un curs de cisco, Linux, etc. (ultima oara cand am verificat cisco facea si cursuri de Linux), cisco e recunoscut international, inclusiv doar daca ai terminat cursul dar nu ai dat testul de calificare, se poate face binemercic, remote (adica de acasa), singura problema e ca, cam costa

| Elelei a răspuns:

La diplomele tale, cred ca asta curent, este cel mai bun job. Mai bine mai stai acolo sa-ti faci vechime. Cand apare un post la ei, dai concurs ca ai mai mari sanse decat altii din afara. Asa se avanseaza, nu plimbandu-te intre firme.