| alexandramara a întrebat:

Ce studii si cunostinte trebuie sa ai pentru a fi contabil si bibliotecar; ce meserii exista in domeniul chimiei?

Răspuns Câştigător
| Bogdana a răspuns:

Pentru a deveni contabil, trebuie sa absolvi un liceu cu profil economic (contabilitate) sau sa urmezi cursurile unei facultati de stiinte economice. Pentru bibliotecar, poti urma cursurile unei facultati de litere( poti deveni si profesor, traducator, editor, redactor) iar in domeniul chimiei, de asemenea, profesor, inginer sau laborant. Succes!