| Iwannabehappy222 a întrebat:

Buna TPU.Cine e de aici la Facultatea de Drept din Constanta? Vreau sa aflu mai multe despre admitere cat si despre cat de avantajos sau dezavantajos este cand ai urmat un profil real.

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Normal ca nu e, dar cred ca admiterea o s-o dai la economie, care e optiune de materie pentru a 3-a proba la bac la filologie.
In plus, e mult mai lejer programul si ai timp sa te axezi pe admitere.
De ce sa te chinui cu mate-fizica-chimie-informatica-biologie cand tu nu o sa ai nevoie de niciuna din ele in domeniul in care vrei sa profesezi? Intelegi la ce ma refer?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mai degraba te-ar avantaja un profil de filologie sau stiinte sociale.

| Iwannabehappy222 explică (pentru Adry05):

Dar am vazut ca se poate si in urma unui profil real, nu e imposibil.Cunosc o prietena care a intrat la Drept cu profil real.Stiu ca mai avantajos este cu profil uman, dar nu cred ca este imposibil la real.

| Iwannabehappy222 explică (pentru Adry05):

Da,inteleg.Dar avantajul meu este ca nu dau examen de admitere, e concurs de dosare si eseu motivational, asta m-a atras si mi-a dat o noua speranta.

| Adry05 a răspuns (pentru Iwannabehappy222):

Inteleg. happy Atunci daca iti place profilu la care esti ramai in continuare acolo.
Ti-am zis doar opinia mea ca asa credeam ca se da peste tot la drept.