| Publicitate a întrebat:

As vrea sa merg la facultatea de drept. Ce ar fi mai avantajos, sa termin liceu cu profil : mate-info engleza intensiv. sau bilingv? Din cate am inteles. daca vrei drept nu te duci pe uman, ci pe real.
Va rog motivati raspunsul.

Ms.

1 răspuns:
| sorinL1 a răspuns:

De ce te-ai duce pe real daca vrei Drept? Real inseamna matematica, chimie, fizica, informatica, etc. pe cand uman se refera la istorie, geografie, latina, etc.

Mai degraba ai urma un profil uman; in facultate nu prea o sa faci matematica, fizica, etc.

Parerea mea.