| Gliga_Adi_1996 a întrebat:

Vreau sa stiu daca sunt la un profil real ( mate-info), as putea sa dau mai departe la facultatea de drept? Daca da, credeti ca m-as descurca? big grin

5 răspunsuri:
| Angelsareclosetoyou a răspuns:

E recomandat sa te duci la un profil uman, filologie sau stiinte sociale....la mate-info o sa-ti pierzi vremea degeaba si pentru drept o sa trebuiasca sa inveti in plus.

| Gliga_Adi_1996 explică (pentru Angelsareclosetoyou):

Multumesc! O sa tin cont de asta. big grin

| Angelsareclosetoyou a răspuns (pentru Gliga_Adi_1996):

Cu placere! happy

| d1nte a răspuns:

Daca ai bani pentru barou da de ce nu dar btw daca ai $ poti sa faci facultatea la ID si gasesti un avocat/notar dupa ce ai terminat cei 4 ani+licentiat bagi bani acolo te ia la stagiatura 2 ani - 1 an daca esti descurcaret si aprofunezi Civilul/Penalul/Legislatia notariala si dupa aia te confrunti cu intrarea in barou la avocati mai merge se mai poate doar ca vei deveni Bisnitar in Tribunal. ca notar e cale lunga! degeaba ai terminat 2 ani stagatura la notar daca nu se cere un loc pentru tine laughing ddeci ori ai pile la notar ori ai bani multi! ori apucate de altceva