| xDxDxDxDxD a întrebat:

Buna tpu.cine imi da si mie cateva detalii cat mai importante despre OFITER Militar .decii..cu ce se ocupa, dupa liceul militar si academie militara mai trebuie ceva studii? dupa asta te trimit eu direct in strainatate,. ca ma auzit ca in Romania nu prea ai ce face cu asta.Mersii mult:*

Răspuns Câştigător
| Mozurov a răspuns:

Ca sa devii ofiter militar trebuie sa faci academia militara(Academia fortelor terestre,Academia de marina militara sau Academia fortelor aeriene). Dupa ce faci academie vei profesa in functie de arma la care ai fost repartizat si de specializare(poti fi chiar si contabil).Te vor trimite afara ori in misiuni daca va fi nevoie, ori la studii suplimentare(toate astea nu se pot intampla daca tu nu vrei).Si fals, in Romania daca iti place meseria, ai ce face cu ea, dar va trebui sa ai stomac pentru sistemul care este cam defect.

| xDxDxDxDxD explică (pentru Mozurov):

Ok mersii mult :* dar vroiam sa te bazezi mai mult pe ce face un ofiter militar.decii ai spus ceva de o arma acolo si misiune.dezvolta putin te rog...

1 răspuns: