| Nikolas07 a întrebat:

cine imi zice si mie cand se fac inscrierile pentru jandarmi si cand se dau probele fizice si examenele scrise sau dati-mi un site unde gasesc toate datele. Multumesc

Răspuns Câştigător
| cRy020 a răspuns:

Da,prima data iti depui dosarul, apoi daca iei bacul o sa mergi si la examene.N-are rost sa-ti faci medicalul care costa destul pana nu dai bacul..ala il faci dupa ce dai bacul....sa nu cumva sa-ti faci medicalul si tu sa pici bacul. Apoi daca iei bacul poti sa iti faci dosarul complet si in august parca se sustin probelehappy

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
http://www.jandarmeriafalticeni.ro/
Succes!
Pa, pa.

| Nikolas07 explică:

Se poate lua bacul intre timp?

| cRy020 a răspuns (pentru Nikolas07):

Sigur,prima data iti faci doar dosarul acolo, apoi daca iei bacu iti faci si fisa medicala si restul :*. Funda?:*

| Nikolas07 explică (pentru cRy020):

Deci ca sa inteleg...fac dosarul acuma in martie, bacul il dau in iulie, dupa aceea fac scoala de jandarmi sau fac inainte de a sustine bacul?

| Nikolas07 explică (pentru cRy020):

Ok, mersi mult

| cRy020 a răspuns (pentru Nikolas07):

Da,prima data iti depui dosarul, apoi daca iei bacul o sa mergi si la examene.N-are rost sa-ti faci medicalul care costa destul pana nu dai bacul..ala il faci dupa ce dai bacul....sa nu cumva sa-ti faci medicalul si tu sa pici bacul. Apoi daca iei bacul poti sa iti faci dosarul complet si in august parca se sustin probelehappy

| cRy020 a răspuns:

Http://www.scoaladragasani.ro/

Ai acolo sectiunea Admitere, dai acolo si vezi ce e necesar:) Bafta! Sper ca ti-am fost de ajutor!