| fearlessss a întrebat:

Cum poti ajunge sa lucrezi ca oamenii aceia care investigheza locul crimelor, ancheteaza martorii etc. ca sa gaseasca vinovatul in cazul unei crime? Adica, mai pe scurt, cum se numesc: detectivi sau ofiter de politie judiciara? Sau altfel? Si ca sa ajungi asa trebuie urmata Academia de politie, nu? Si inca ceva: in brigada antidrog cum poti ajunge sa lucrezi? Tot Academia trebuie facuta sau?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru ambele profesii in politie trebuie sa urmezi Academia de Politie.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Lasă filmele care nu duc nicăieri, realitatea este mult mai crudă ca și muncă de criminalist!
Ai nevoie de Academia de Poliție și mergi pe profil de criminalistică sau Școala de Agenți, cu același profil.
Pa, pa.

| fearlessss explică (pentru Legiuitoarea):

Da cine ti-a zis tie ceva de filme?

| Classy a răspuns:

Ca sa lucrezi in criminalistica, da, trebuie sa urmezi Academia de Politie.Si pe mine ma pasioneaza asta!big grin Chestia cu antidrog nu stiu.

| khwewljewew a răspuns:

Trebuie sa faci academia de politie iar apoi iti alegi tu pe ce vrei sa faci mai departe.

| HotuDePrajiturele1398 a răspuns:

Trebuie sa faci Academia de politie.

| Dandelion7 a răspuns:

Cei care se ocupa de crime se numesc criminalisti, cei care investigheaza cadavrele se numesc medici legisti. Trebuie sa urmezi o sectiune speciala la facultatea de politie. Sper sa iti implinesti visul! Te pup!