| adrili10 a întrebat:

daca faci facultatea de autovehicule rutiere din cadrul unei universitati tehnice pot sa lucrezi in politie? Adica sa devi ofiter fara sa faci vreo scoala de politie.Am auzit asta de la un prieten care este la autovehicule rutiere, ca cica dupa ce termia poitehnica poate muncii ca ofiter, deoarece spune ca profilul de autovehicule este sponsorizat de Academie.Este adevarat? Multumesc.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ti-am raspuns la intrebarea de pe privat si repet:
Nu stiu daca profilul este sau nu platit de Academia de Politie, s-ar putea sa fie cateva locuri pentru aceasta.
In schimb, dupa terminarea acelei facultati, te poti incadra in politie, daca si cand se fac incadrari din surse externe, atat pentru parcul de masini a politie, cat si in politia rutiera.

| Neyter a răspuns:

Nu cred ca poti ajunge deoarece ca politist trebuie sa ai liceul militar