| KingMetin2 a întrebat:

Buna TPU

de cand am fost mic spuneam ca o sa fiu doctor dar acum vreau sa fiu avocat care credeti ca e mai bine pentru mine?

Funda+vot

Răspuns Câştigător
| Négatif a răspuns:

Bună.
În această situaţie m-am pus şi eu, dar am ajuns să aleg avocat, pentru că dacă vrei să devii doctor, îţi trebuie multe facultăţi şi aşa vei ajunge să fii doctor cam pe la 35-40 de ani [ situaţia unchiului meu ]. Oricum, nu asta este important. Noi, nu-ţi putem spune ce să devii, mai întâi trebuie să ne spui câţi ani ai, ce liceu urmezi [ pentru că trebuie să fie unul bun ], etc. Îţi urez mult succes şi să fie alegerea aleasă de tine, cea mai bună!

5 răspunsuri:
| freakazoid a răspuns:

Cati ani ai?

| betsy a răspuns:

E bine sa faci in viata ce iti doresti tu cel mai mult. Totusi, gandeste-te bine: poate ca nu vrei sa fii nici avocat, nici doctor. Alegerea iti apartine in totalitate!

| Alexander123 a răspuns:

Avocat.

| adrianc2007 a răspuns:

Sunt doua meserii(vocatii) toatal diferite, incepand de la facultate si pana cand ajungi efectiv in paine.
Si pe langa asta trebuie sa vezi la ce te pricepi mai bine... pentru ca la ambele ai de studiat serios daca vrei sa ajungi un doctor sau avocat bun...

| MiruuuNaa a răspuns:

Depinde. Asta e alegerea ta, pe care o sa o iei si o sa te decizi in timp, ce se potriveste mai bine pentru tine. De exemplu daca acum ti-ar spune cineva ca nu e bine nici doctor nici avocat, ci gunoier. Pe cine alegi, pe tine sau pe el? Important e sa faci ce iti place. Si se pare ca ai ales numai meserii banoase. Succes in viata la meserii! laughing :*