| AlinnaAly a întrebat:

Dupa absolvirea facultatii de moase si asistenti medicali (4 ani), se pot da unele diferente pentru a continua studiile urmand ca mai apoi sa devii medic de familie? Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Anca95 a răspuns:

Nu! Trebuie sa dai admitere la medicina sa intri si sa faci 6 anibig grin

| neutrino a răspuns:

Sa fim seriosi si sinceri: aceasta varianta de facultate este o gaselnita prost inspirata a guvernului. Aceste facultati sunt vechile si realele scoli tehnice, de pe vremurile cand se facea carte. Pentru a deveni un medic bun trebuie sa faci o facultate buna de medicina de la stat. Nu se poate sa echivalezi o parte din studiile unei moase, astfel incat ea sa devina studenta la medicina. Sa nu ne mire insa, daca unele facultati private, accepta acest lucru. Maine, poimine o sa gasim facultati pentru a deveni portari sau gunoieri.