| fearlessss a întrebat:

Buna TPU
Eu am astigmatism hipermetropic.Nu pot intra la nici una din urm academii, nu?:
Academia de Politie
Scoala de agenti de politie
ACademia Nationala de Infirmatii(SRI)

Răspuns Câştigător
| DEBrown a răspuns:

La SRI nu conteaza problemele de vedere, mi-a spus asta chiar un agent care a venit la mine la liceu sa ne vorbeasca despre activitatea lor, in schimb la Politie/Armata nu vei putea intra.

| fearlessss explică (pentru DEBrown):

Mersi..deci esti sigura de SRI? Vazusem pe anumite siteuri ca nu trebuie sa ai dioptria peste 1. Poti sa imi dai mai multe informatii? Adica.ce va mai zis acel agent? Mersi mult, funda!

3 răspunsuri:
| DEBrown a răspuns:

A zis foarte clar ca la ei nu conteaza daca esti slab sau musculos, ce etnie ai, cum arati, etc...adica nu se fac discriminari pentru nimeni, conteaza doar cum iti folosesti creierul. A mai spus ca de ce o persoana cu ochelari sa fie exclusa doar pentru atat din moment ce el gandeste foarte bine. Dar ideea e ca se intra destul de greu la facultatea aceasta, sunt decat 30 de locuri si o gramada de probe psihologice, scrise si cateva fizice. Dar daca iti doresti asta, iti urez numai bafta!

| fearlessss explică (pentru DEBrown):

Multumesc foarte mult!