| AlessiaAlee a întrebat:

Bună TPU eu am un telefon Allview A5_Easy luat pe abonament de la Digi Mobile pe numele lui tatălui meu iar fratele meu are alt telefon tot pe abonament de la Digi un Lenovo luat pe numele lui mama mea.
Întrebarea mea este Dacă aș putea să fac schimb cu telefonul meu și să îmi de-a alt telefon mai bun fiindcă cu Allview l-am scăpat jos de pământ și i s-a spart ecranul și acum nu mai pot să îmi fac poze cu camera din față și taciu îi merge din ce in ce mai greu. Sau dacă știe cineva in Baia Mare vreun amanet de telefoane până într-o sumă acceptabilă.
Mersi

Răspuns Câştigător
| Deny_Denis_2001 a răspuns:

Salut,Depinde de Garantie, daca l-ai achizitionat recent, si are sigil-ul pus pe el, va puteti duce la telekom*sau la aveti dvs abonament*si sa cereti Reinoire..recomandat este sa-i sunati, sa va interesati*daca nu a-ti desfacut sigil-ul* sunt obligati 100% sa vi-l schimbe intr-un telefon la fel, s-au unu-l de aceeasi valoare, Va urez multa bafta!

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Cei de la digi nu au un sistem buyback iar la amanet iei 150 lei maxim daca telefonul este functional 100%, in cazul tau nici nu il primesc.

| mihai69 a răspuns:

Schimb nu poți să faci; la „amanet" oricum nu primește nimeni jafuri - poți doar să strângi bani și să iei altul. Poate așa o să ai grijă de el.