| miha2013 a întrebat:

imi puteti spune si mie o firma de recrutare pentru locuri de munca in strainatate dar serioasa? de EOV a auzit cineva? sunt seriosi? cu ce firme ati fost sau prieteni, rude si-au gasit loc de munca si au fost seriosi?
dau fundita
mersi

Răspuns Câştigător
| angy_7787 a răspuns:

Imi pare rau sa va contrazic, degeaba sant acreditate de ministerul muncii caci nu sant controlate, firmele au 2-3 contracte pe luna si fac inscrieri cu sutele si sant acreditati, la fel am patit-o si eu cu Indra din Arad str arenei 5..asa ca odata semnat contractual de mediere si platit bineinteles poti sa astepti ...eu am asteptat 6 luni dupa care mi-am retras actele si am primit 15% din ce platisem pentru mediere adica 50 ron.asa ca nu este sigur nici cu firmele acreditate de I.T.M.

3 răspunsuri:
| doc69 a răspuns:

Buna..intra pe siteul oficial al Ministerului muncii si pune intrebari au lista cu firmele acreditate sa desfasoare astfeld e activitati..asa esti cel mai sigura..succes

| angy_7787 a răspuns (pentru doc69):

Imi pare rau sa va contrazic, degeaba sant acreditate de ministerul muncii caci nu sant controlate, firmele au 2-3 contracte pe luna si fac inscrieri cu sutele si sant acreditati, la fel am patit-o si eu cu Indra din Arad str arenei 5..asa ca odata semnat contractual de mediere si platit bineinteles poti sa astepti ...eu am asteptat 6 luni dupa care mi-am retras actele si am primit 15% din ce platisem pentru mediere adica 50 ron.asa ca nu este sigur nici cu firmele acreditate de I.T.M.

| Afa_Ceri_Cata_Log_1984 a răspuns:

ZR Consulting din Brasov. Le cunosc personal pe fete si isi publica anunturile pe site-ul meu - www.myworkland.com
Legat de partea de seriozitate, depinde foarte mult si de partenerii externi - in sensul ca, degeaba agentia din Romania are toate bunele intentii daca aia de acolo nu isi tin promisiunile. De obicei tepele se dau la "comisioane" - deci "cititi" oamenii cu care stati de vorba si motivatiile pe care vi le ofera. Daca vi se par suspecti, nu va obliga nimeni sa mergeti inainte. Sper sa va fie de folos. Spor

| angy_7787 a răspuns:

Buna,nu stiu firma serioasa, dar iti pot spune cu siguranta sa te feresti de Indra cu sediul in Arad, eu am luat teapa de la ei.