| Cheers a întrebat:

Imi spuneti ce liceu si facultate e nevoie sa urmezi pentru a ajunge psiholog?

Răspuns Câştigător
| emy a răspuns:

Poti sa faci un liceu cu profil uman(preferabil) si Facultatea de Psihologie. Aceasta dureaza 3 ani si master-ul vreo 2 ani. Trebuie sa faci si master-ul caci fara el e greu. E greu si cu el, dar fara el... Din cate stiu eu, se fac 4 ani de psihologie generala, iar la master studiezi ramura pe care o doresti(psihologia, la fel ca si medicina, are mai multe ramuri). Doamne ajuta sa ai multa, multa bafta in continuare in tot ceea ce vrei sa faci!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Orice liceu, preferabil la profil uman si o facultate de psihologie. Numai bine!

Răspuns utilizator avertizat
| Elena010 a răspuns:

La liceu se face psihologie mai mult la stiinte sociale decat la filologie si la celelalte profile credthinking Iar la facultate trebuie sa te duci la psihologie. Succes!:*

| Cheers explică:

Multumesc :*