| alice4stars a întrebat:

Inca sunt tanara,dar vreau sa stiu;
Cum imi pot dezvălui pasiunea? Cred ca imi place sa cant,este pasiunea mea,cred. Mi s-a spus ca am voce, dar stiu ca voi face putini bani din asta....nu stiu cum sa continui, pe ce sa mă bazez. Ce sa fac? Sa imi urmez visele sau sa fac ceva cu bani //multi?

Răspuns Câştigător
| LifeIsBeautiful12 a răspuns:

Parerea mea este sa-ti urmezi visele si sa faci ceea ce iti place, pentru ca viata e scurta si merita traita. Daca intr-adevar iti doresti sa canti si sa evoluezi sa fii cat mai cunoscuta, ai nevoie de timp, necesita multa munca dar ai si nevoie de bani dinainte..Nu poti intra in industria muzicala fara bani.Pentru a canta trebuie sa ai o voce destul de buna si sa fii remarcata de cineva (impresar, manager, o casa de discuri, etc).Iar ca sa fii remarcata trebuie sa participi la concursuri gen Vocea Romaniei sau XFactor.Altfel vei munci doar "underground" si nu vei fi cunoscuta aproape deloc, vei castiga bani foarte putini si toata munca ta va fi in zadar.In concluzie, mereu merita sa-ti urmezi visele dar trebuie sa alegi si ceva care stii ca nu muncesti degeaba si iti poti asigura un trai decent, mai ales ca in Romania e greu.

2 răspunsuri:
| GicuGagicu a răspuns:

Daca vrei sa te apuci de muzica pentru bani, lasa-te. In muzica e nevoie de f f multa munca pana scoti ceva(bani) si sunt multi care nu scot nimic toata viata.
Nu stiu cati ani ai insa trebuie sa incerci mai multe chestii ca sa-ti dai seama ce iti place cu adevarat. Si daca poti face bani din asta e super. Marea majoritate isi urasc jobul pentru ca nu au stiut ce sa aleaga la timpul potrivit

| TednaDru a răspuns:

Cum spune si Gicu, incearca mai multe, de mai multe ori iar ceea la ce te pricepi mai bine si iti place foarte mult, trece ziua fara sa-ti dai seama, etc atunci ai gasit pasiunea happy
Ti-o spun din proprie experienta big grin