| ivancunemo a întrebat:

is in clasa a 7 in Italia si imediat o sa trebuiasca sa aleg o scoala si eu vreau sa ajung pilot de vanatoare imi puteti spune ce scoli trebuie sa urmez

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| etudor a răspuns:

Depinde de ce licee sunt in Italia ca specificul si pregatirea din Italia nu corespunde cu cel de la noi din ROMANIA.

| Afa_Ceri_Cata_Log_1984 a răspuns:

In ce zona esti in Italia? In nord au o academie militara traznet la Modena. E impresionanta din toate punctele de vedere. O baza militara aeriana foarte puternica (sub controlul NATO- daca nu ma insel) se afla in sud in Puglia, in apropiere de Lecce. Am lucrat acolo 2 veri si zburau mereu Eurofighter-ele pe deasupra. Nu stiu in ce masura te ajuta raspunsul - dar poate fi un punct de plecare pentru tine, de unde sa te informezi suplimentar. Din ce stiu, italienii testeaza si un prototip propriu, cu decolare / aterizare verticala. Cica ar trebui sa fie secret - nu si pentru locuitorii stresati din zona in care il testeaza laughing. E un domeniu frumos! Multa Bafta!

| Alexutzu7707 a răspuns:

Trebuie sa urmezi un liceu si apoi academia de forte aeriene.

| ivancunemo explică (pentru Alexutzu7707):

Si ce doamne liceu ca asta nu stiu eu