| ansei a întrebat:

La anul merg la liceu si nu stiu ce profil sa aleg. Sunt foarte buna la romana si engleza, chiar olimpica, la mate ma descurc cat de cat dar nu imi place ( cam de 7-8 la geometrie care mi se pare cumplita, si la algebra am note in jur de 9) nu imi place biologia, nici fizica si chimia. As vrea la filo pentru ca imi plac materiile de uman si as vrea sa dau la drept dar majoritatea copiiilor care se duc acolo sunt slabi dar eu am doar 10 pe linie mediile (la mate ne mareste notele) dar vreau la mate info pentru ca stiu ca acolo merg doar cei mai destepti copii si sigur o sa imi fac prieteni iar la filo poate nu si plus ca daca ma razgandesc si vreau sa am o meserie de real o sa pot sa o am pe cand la filo nu. Dar daca ma duc la mte info s.ar putea sa am 4 ani de chin pentru ca urasc toate materiile de real. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Nico23458 a răspuns:

Eu sunt la științe sociale clasa a 10-a și am doar 2 ore de mate pe săptămână. Din a 11-a nu mai faci bio, fizica și chimie.
Am in clasa o colega cu media 10 la aproape toate materiile. Nu sunt copii slabi, de la profilul asta poți ieși avocat, psiholog etc.
Mie mi se pare aiurea sa vrei sa mergi la un profil care oricum nu-ți place doar pentru că acolo sunt elevi mai buni.

In fine, până la urmă faci ce vrei, eu mi-am dat cu părerea.
Bafta la examen, apropo?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca mai pui odata intrebarea asta iti dau raport pentru spam, opreste-te odata ca esti agasanta!

| MihaiNicu23 a răspuns:

Incearca la Filologie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai simplu: filo nu vrei, mate-info nu vrei. Te lași de școală!