| Ioana7398 a întrebat:

La toamna intru in clasa a 11 a, sunt la profilul stiinte ale naturii si m-am hotarat sa merg la farmacie la facultatea din Cluj. Pentru admitere am de invatat biologia vegetala si eu am ales chimia anorganica. Cat de greu e examenul de admitere? Ce sa invat prima data, cu ce sa incep? Sunt grele problemele la chimie? O sa fac fata in timpul facultatii, cat de greu?

1 răspuns:
| Ioanabalea a răspuns:

E grea admiterea. In fiecare an, apare cate un ghid pentru cei care vor sa dea admitere(unul la biologie vegetala si altul la chimie). Trebuie sa-ti cumperi ghidul si sa faci de acolo grilele(sunt pe capitole:atomul, solutiile, acizi si bazele si redox). Daca faci grilele din ghid, ai sanse mai mari sa intri.