| anonim_4396 a întrebat:

Imi doresc sa merg la facultate la farmacie. Incep clasa a XI-a în toamnă, insa sunt la profil de filologie. Ma intereseaza in mod deosebit facultatea din cluj. Credeți ca as putea face fata examenului de admitere si sa intru la buget, in ciuda profilului de filologie, daca as incepe acum, cu 2 ani inainte sa iau meditatii atat la biologie cat si la chimie? Mulțumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| IForgotMyNameAgain a răspuns:

Eu am o prietena care a terminat la filologie si e la medicina, deci chiar ai sanse sa intri. Nici aia de la stiinte ale naturii nu sunt genii in biologie, stai linistita laughing
P.S: Si eu merg in a XI si sunt tot la filo laughing

| Chokorētoバタフライ a răspuns:

Daca inveti poti sa faci fata examenului de admitere. Daca iti place si te pricepi la chimie o sa te descurci la aceasta facultate.Bafta! big grin