| BeatriceMaria98 a întrebat:

m-am gandit sa fac doua facultati ca tot am mai intrebat despre chestii de genul. Vreau sa fac facultatea de limbi straine sectia engleza-turca la Universitatea Dimitrie Cantemir si Teatru la UNATC. turca stiu la un nivel conversational, credeti ca as putea intra? Adica se invata totul pas cu pas? Si inca o intrebare as putea face fata la doua facultati, una fiind privata alta de stat?

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Sa nu poti sa intri la Dimitrie Cantemir? Cum asta, pai e particulara, se plateste. La UNATC se intra greu. Facultatea este grea, daca o faci serios, asa ca nu iti recomand sa faci doua odata. Fa Limbi si Literaturi Straine, la Universitatea Bucuresti, si in timpul facultatii cauta sa te pregatesti pentru UNATC.

1 răspuns:
| Adry05 a răspuns:

E coplesitor sa faci 2 in paralel. In primul an mai e cum mai e dar din al 2-lea o sa te ia capul. Gandeste-te bine si alege una singura. E pacat sa stai numa-n facultate si la invatat in anii astia si sa nu profiti sa te si distrezi.