| GaBByzZuuuuuu a întrebat:

Buna TPU pentru viza de America ce trebuie făcut din câte știu trebuie un dosar care ce trebuie sa aiba, ma puteți ajuta va rog? DAU FUNDA.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ai tot ce-ti trebuie aici: http://romania.usembassy.gov/vize/tourist.html

suntserios
| suntserios a răspuns:

Completezi online un formular pentru viza, DS - 160 mai exact, iti platesti la banca taxa pentru viza si apoi te programezi la interviu la ambasada. Acolo te duci, ti se iau aprente si participi la un scurt interviu cu un consul care hotaraste daca iti da sa nu viza

| CuriousStuff a răspuns:

Iei legatura cu ambasada Americii si intrebati acolo. Mai important e interviul decat dosarul, oricum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inainte de interviu trebuie sa ai pregatit dosarul. Un "dosar" destul de stufos daca aplici pentru viza turist. Inainte de toate, documenteaza-te de pe site-ul oficial al SUA in Bucuresti despre vize si cum aplici pentru ele.

Doi la mana, sunt mai multe tipuri de viza. Te ajutam eu, dar am obervat ca nu ai mentionat ce viza doresti :turist, afaceri, student...