| Priap a întrebat:

Cum ajung in America? Adica ce trebuie sa indeplinesc pentru a primi viza

2 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Ceea ce ti-a scris Silvia93 sunt pasii pentru a CERE viza. Sa PRIMESTI viza depinde strict de dispozitia celui/celei cu care sustii "interviul".
Am trecut prin asta si a fost, de departe, cea mai urata experienta din viata mea.

| Silvia93 a răspuns:

PASUL 1: Faceţi o fotografie
PASUL 2: Completaţi formularul online DS-160 şi tipăriţi Pagina de Confirmare când terminaţi
PASUL 3: Înregistraţi-vă online şi creaţi un profil
PASUL 4: Achitaţi taxa pentru interviu
PASUL 5: Programaţi-vă interviul online sau prin intermediul call center-ului
PASUL 6: Veniţi la Ambasadă pentru interviu
PASUL 7: Paşapoartele cu vizele aprobate vor fi livrate prin TNT