| Deeutza2012 a întrebat:

Stiu ca pentru unii va va parea o intrebare stupida, dar cine crede asta il rog sa nu raspunda.
As vrea sa devin actrita.Sunt in clasa a 7 si dupa ce voi termina clasa a 8 as vrea sa ma duc la liceul Octavian Stroia din Cluj, sau as vrea sa plec in Italia la o matusa sa urmez liceul de actorie.Ce parere aveti? Daca as pleca in Italia as avea mai mari sanse sa devin o actrita?

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Poate ca in Italia sunt mai multi bani pentru productii cinematografice si de televiziune, la noi se face 1 film pe an. Daca iti este suficient teatrul poti face si aici, iesi actor platit de stat, deci la inceput cu vreo 6 milioane de lei vechi pe luna. Dar nu prea ajunge sa faci doar liceul pentru a fi actor, cel putin la noi, trebuie sa faci si facultate. In functie de asta si de ce posibilitati financiare aveti si de cat de bune sunt relatiile cu matusa hotarasti daca faci liceul aici si apoi mergi la facultate la ea sau faci acolo si liceul, si facultatea, asta insemnand ca-ti cam iei adio la de Romania happy. Poate te duci la o sedinta cu vreun actor care preda la noi la facultate sa-ti spuna daca chiar ai talent si se merita eforturile pe care trebuie sa le faca toti - tu, parintii tai, matusa, ect.

16 răspunsuri:
| introduaicinumele a răspuns:

Iti trebuie si talent in asa ceva. participa la un concurs sau ceva de genu, parintii si prietenii iti pot spune ca te pricepi la asa ceva, dar doar ca sa te incurajeze, trebuie sa iti spuna cineva care lucreaza in domeniu daca esti buna de asa ceva. SI in Italia poti avea mai mult noroc.

| petrica1111 a răspuns:

Se poate. Succes. Trebuie doar sa ai vointa. poti si in Romania.

| Gabi19971983 a răspuns:

Draga mea trebuie sa ai talent! Si ai putea sa intri sanse 50% da si 50% nu!
Pentru da:
Ca sa devii asa ceva iti trebuie o scoala +facultate
Pentru nu:
Majoritatea intra pe pile, cunostinte
Dar tu poti incerca!

Funda?

| Deeutza2012 explică (pentru Gabi19971983):

Din pacate sau din fericire nu am pile.Nimanui din familia mea nu i-a placut actoria in afara de o matusa, pe care lumea zice ca o mostenesc.Dar ea a refuzat sansa de a merge in Anglia sa studieze actoria cu bursa.Asa ca acum a ajuns sa lucreze la un salon cosmetic, si eu nu vreau sa patesc ca si ea

| Gabi19971983 a răspuns (pentru Deeutza2012):

Eu nu ti-am spus ca ai pile cu treaba cu matusa ta! EU ti-am spus ca multi intra pe pile!winking

| Deeutza2012 explică (pentru Gabi19971983):

Ma refeream ca din pacate sau din fericire eu nu am pile cum sa intru ca si altii

| Kamiichu a răspuns:

Ai şanse dacă îţi urmezi visul până la capăt, mi se pare o meserie foarte frumoasă. Succes :*

| CoCoundervibe26 a răspuns:

Sa fii actor, inseamna munca multa, dar totodata si frumoasa. Daca tie iti place acest lucru poti incerca. Baftawinking

| lenka018 a răspuns:

Eu zic sa urmezi un liceu teoretic si in acelasi timp poti urma niste cursuri de actorie, iar abia dupa sa te inscrii la o facultate de actorie daca nu te ai razgandit. poti sa devii actor si din cls a5a daca ti se ofera sansa. Parerea mea sa nu te arunci asa direct in placinta si sa faci un liceu, pentru ca daca nu ti iese schema cu actoria sa ai o diploma si sa poti da la o alta facultate....BAFTA!

| Seby2661998 a răspuns:

Mai Deeutza mai, daca vrei sa devii actrita poti deveni si in Romania.Dar sa zicem ca in Italia ai mai multe sanse.Cine stie poate poti ajunge mai tare decat Angelina Jolie laughing).

| Deeutza2012 explică (pentru Seby2661998):

Eu nu am oretentii sa ajung mai mare actrita decat Angelina Jolie, eu vreau doar sa am un viitor in cariera care imi place>Eu doar ceream sfaturiwinking pentru ca in Romania nu te prea observa nimeni mai ales daca stai in orasul in care stau euv happy

| Deeutza2012 explică (pentru Deeutza2012):

Scuze pentru greseli, ma grabeamwinking

| Mircea_Rodica_1970 a răspuns:

(nu stiu cum sa ies de pe contul lu maicamea de pe TPU asa ca iti raspund asahappy sal si au sunt in a 7 tea la Iasi! cred ca e mai bine in Italia, am fost pea acolo si e frumos dar oamenii sun cam ciudati acolo si nu stiu dk te acomodezi

| Alynaa97 a răspuns:

Ai putea sa mergi la un castig, asa o sa-ti dai seama care sunt sansele tale, oricum daca ai posibilitatea sa fi actrita...de ce nu?

| Monisimonica a răspuns:

Eu zic ca da. Trebuie sa iti urmezi visele fara sa iti pese ce cred alti de ele.

| Adrianu001400 a răspuns:

Urmeaza-ti visele bafta