| catalin09023 a întrebat:

sunt clasa 11 si as vrea sa merg la academia de politie, vreau sa va spun ca nu is asa "prieten" cu sportul dar as vrea sa incep sa ma preocup mai mult de el, in fine vreau sa va intreb in ce consta proba sportiva, cat de greu este dar cea teoretica? Help me please =)

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Gasesti, orientativ, raspunsurile pe site-ul oficial al Academiei de Politie, in Admiterea 2018, cama asa va fi si cand vei termina liceul, posibil cu unele schimbari, asa ca va trebui sa vezi conditiile de admitere din anul respectiv.

| gheorghe699 a răspuns:

Daca nu esti prieten cu sportul,cum spui,asta se poate corecta, in functie de timpul tau liber te abonezi la o sala de sport (fitnes), plata nu este f mare si discuti si cu antrenorul si pana la examen o sa fi in forma, iar cu partea teoretica, insista pe obiectele la care dai examen. bafta!

| HerculePoirot a răspuns:

Uite aici in ce consta proba sportiva:
https://www.youtube.com/watch?v=0Sl7ZP_q_VY
Cat despre proba teoretica, din cate stiu eu se da examen din Lb.romana,Istorie si la alegere o limba straina dintre engleza, rusa sau franceza cred.