| SabRosO a întrebat:

Buna TPU sunt clasa a 7 a dar deja ma gandesc la liceu si facultate!big grin Ce liceu trebuie sa urmez daca vreau sa ma fac dentist de asemenea ce facultate trebuie sa urmez

5 răspunsuri:
| deeadeea111 a răspuns:

Pai un liceu cu profil stiinte ale naturii iar apoi apoi o facultate de medicina

| mishulicka a răspuns:

Liceul nu prea conteaza sincer la ce profil il faci, ai putea insa incerca chimie-biologie.
iar facultatea de medicina -farmacine, medicina dentara specializarea stmoatologie.Intra aici si vezi mai detaliat.
http://www.umft.ro/facultatea-de-medicina-dentara_146

| SabRosO explică (pentru mishulicka):

Mulrumesc dar eu sunt din Cernavoda nu stii prin constanta, Bucuresti ceva?

| sollyta a răspuns:

Liceul Nicolae Cartojan, are doar o clasa de pedagogie(nu e un liceu special pentru ceea ce vrei tu), dar te ajuta foarte mult(de acolo iesi cu o diploma)si poti lucra si eventual poti urma si facultatea)

| SabRosO explică:

Multumesc am gasit in Constanta universitatea Ovidiusbig grin