| AlinaINA a întrebat:

Sunt clasa a 8 a si as vrea ca pe viitor sa devin oftalmolog sau stomatolog, imi puteti spune ce ar trebui sa urmez? si cu ce medie se intra acolo?

2 răspunsuri:
| Rooobi a răspuns:

Pai stiinte ale naturii din cate stiubig grin si depinde de liceele din oras cu ce medii se intra pe profilu respectiv. inainte de evaluarea aia nationala o sa va de-a o carte cu mediile de admitere pe fiecare profil in fiecare liceeu. sau poti cauta pe edu.ro la admiterea in licee si gasesti pe acolo pe judetu tau la profilu de stiinte ale naturii. bafta

| ana20025 a răspuns:

Eu zic ca mai bine ar fi stomatolog castigi bani multi si trebuie sa intri cu note de 10 sau 9(maxim )