| Alexandra123ask4 a întrebat:

Sunt in clasa a 12 a si sunt foarte nehotarata in privinta a ceea ce vreau sa fac pe viitor. Urmez studiile la un liceu bun,profil matematica informatica (cu info intensiv). As vrea sa devin profesoara de informatica, dar nu stiu ce facultate ar trebui sa urmez ....Ma puteti ajuta? happy S au sa mi sugerati si alte locuri de munca

Răspuns Câştigător
| Ara997 a răspuns:

Facultatea de informatica sau matematica_informatica.
dai examen la info sau mate.
dar poate te mai razgandesti pe parcurs asta cu profesoara, fa tot posibilulsa ajunjgi it-ista (ai baine decent platita ) si daca te chinuie talentul de prof, faci pregatire in particular draga mea! sau predai lafacultate o juma de normainseamna 8 ore pe sapt (norma didactica universitara finnd de 6 ore) partrandu tisijobul din privat - ca sa ai din ce trai
asa dar intra pe portalurile facultatilor serioase si vezi unde ti se potriveste mai bine.
p.s. fac e 3 ani cu master 5.
succes!

| Ara997 a răspuns (pentru Ara997):

Erata norma univ. este de 16 ore
(tasta 1 e obosita)
dar pana acolo mai e.
pentru orice alte informatii iti stau la dispozitie.

4 răspunsuri:
| Lucian4 a răspuns:

Simplu, facultatea de informatica

| chazz a răspuns:

Trebuie sa faci ceea ce iti place. informatica e pasiunea ta cu adevarat? atunci du-te

| Karol1877 a răspuns:

Universitatea Politehnica - Robotica, foarte buna, foarte grea, foarte profitabila