| clin a întrebat:

Sunt clasa a 8-a si as vrea si eu sa stiu profilurile de liceu. De exemplu filologie-cu ce se mananca etc.

4 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Mergi la real la mate info și după ce termini liceul la real și iei bacul să te întrebi „ De exemplu filologie-cu ce se mananca? "

| Mistik a răspuns:

Buna.Eu sunt la uman si anume filologie.Acest profil dupa parerea mea este cel mai rentabil.Eu sunt clasa a 9 a si fac 3 ore de engleza, 4 de romana (la fel ca cei de la mate-info), 3 ore de engleza, 1 de spaniola si una de latina.Matematica am decat doua ore la saptamana, fizica doua si chimie una, iar din cate am inteles din a 11 a nu mai fac mate, fizica, biologie, chimie. Te sfatuiesc sa urmezi acest profi pentru ca nu este deloc complicat si greu.

| alynandrey a răspuns:

Frate daca iti place sa inveti du-te la real la mate-info si o sa te rupa chimia, fizica, biologia si mai ales matematica si informatica. Eu sunt a Xa si nu ma prea complic cu invatatul decat la materiile la care dau bacul (romana mate si fizica) ai grija ca in clasa a 12a sa dai competente obligatorii la informatica si daca nu sti limbajele de programare o sa fie jale... Intereseaza-te in continuare si incearca sa alegi ceea ce ti se potriveste. Bafta in continuarewinking

| clin explică (pentru alynandrey):

Eu as vrea sa dau la medicina, deci trebuie sa aleg stiinte ale naturii!?