| Sy0m3ys a întrebat:

Sunt in clasa a VII-a as vrea sa stiu care sunt toate profilurile de liceu si medile cu care pot intra la acele profiluri. Daca puteti sa imi dati un link unde sa gasesc asa ceva sau sa mi le spuneti voi.Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| georgi002 a răspuns:

Pai depinde de oras. daca vrei un liceu bun orinude ar fi mediile variaza de obicei intre 8.50 si 10big grin...profile pai bio-chimie, mate0info,filo bilingv, filo simplu, stiinte sociale(aici sunt eu si sincer e foarte fain)filo jurnalism.mai sunt profile de arta.sincer depinde de ce vrei tu si la ce te descurci mai bine. oricum daca esti abia in clasa a 7a o sa mai ai timp.eu dintr-a saptea pana in a 8a m-am razgandit de 10 orirolling on the floor

1 răspuns:
| smile1 a răspuns:

Pai acum depinde de orasul in care te afli.de exemplu la mine in oras profilurile sunt:mate-info, bio-chimie, uman, economic iar mediile depind de fiecare profil adica: la bio-chimie mediile de admitere sunt destul de mici adica la la 6 pana la 10, la mate-info, mediile sunt de la 8 la 10, uman de la 7 la 10 iar economic de la 8, 5la 10. eu sunt la economic si este foarte bine big grin daca nu am fost destul de inteleasa mai este o varianta, cauta site ul liceului la care ti ai dorii sa intrii si de acolo poti afla ce profiluri sunt si mediile de admiterewinking succes! fundita? big grin