| anonim_4396 a întrebat:

Bună,TPU sunt clasa a8a și vreau să dau la Facultatea de Științe Ale Educației (pedagogia învățământului primar și preșcolar) la liceu voi da la filologie deoarece nu pot da la un liceu pedagogic, întrebarea mea este ce materii voi face la facultate, imediat după ce o termin voi putea preda?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă intri la liceul dorit, dacă iei bacul, dacă intri la facultatea dorită, dacă o absolvi, NU vei putea preda doar dacă la examenul de titularizare ai medie peste 7 şi (cel mai important) sunt posturi libere. Dar in 8 ani ce nu se mai intimplă...

| bibix3 a răspuns:

Da,vei putea preda pentru ca oricum in timpul facultatii vei tine lectii la gradinite, vei lucra la ore cu copii si vei face materii specifice despre pedagogie etc.Nu iti va trebui ceva legat de materiile pe profil real